Home / Recepten / Grove spread van broccoli met citroen
lunch · receptidee
Grove spread van broccoli met citroen
Een eenvoudige bereiding waarin broccoli de smaak en structuur bepaalt. Fris, stevig en zacht na garen. Hieronder vind je de hoeveelheden voor één portie en de stappen om het zelf te maken.
Redactioneel receptidee, niet in een testkeuken getest. Tijden zijn richtlijnen; controleer het resultaat en de instructies van je verpakking.
Dit heb je nodig
- 150 g broccoli
- 1 eetlepel olijfolie
- 1 eetlepel citroensap
- 1 tot 3 eetlepels water
- 2 sneetjes volkorenbrood
Controleer allergenen op alle verpakkingen, ook op plantaardige alternatieven en kruidenmixen. De ingrediëntenlijst hierboven is geen garantie dat het gerecht allergenenvrij is.
Zo maak je het
- Verdeel in kleine roosjes en snijd de geschilde steel mee. Gaar tot beetgaar voor een salade of zachter voor een soep.
- Doe de gare broccoli, olie en een deel van het citroensap in een hoge mengbeker.
- Pureer grof met een staafmixer. Voeg water per eetlepel toe; niet alles in één keer.
- Proef en voeg de rest van het citroensap toe wanneer je meer frisheid wilt.
- Smeer op brood en serveer direct. Gebruik een schone lepel en zet een restportie meteen afgesloten in de koelkast.
Hoeveelheden voor twee of vier porties
De basis hieronder is hetzelfde recept. Kies het aantal eters en zet de ingrediënten vooraf klaar. De hoeveelheid wordt vermenigvuldigd; de bereidingstijd niet. Gebruik bij grotere porties een passende pan, mengkom of blender en bereid zo nodig in delen. Proef smaakmakers tussendoor, omdat je voorkeur niet met het aantal porties mee verandert.
| 1 portie | 2 porties | 4 porties |
|---|---|---|
| 150 g broccoli | 300 g broccoli | 600 g broccoli |
| 1 eetlepel olijfolie | 2 × 1 eetlepel olijfolie | 4 × 1 eetlepel olijfolie |
| 1 eetlepel citroensap | 2 × 1 eetlepel citroensap | 4 × 1 eetlepel citroensap |
| 1 tot 3 eetlepels water | 2 × 1 tot 3 eetlepels water | 4 × 1 tot 3 eetlepels water |
| 2 sneetjes volkorenbrood | 2 × 2 sneetjes volkorenbrood | 4 × 2 sneetjes volkorenbrood |
De juiste structuur
Deze spread mag structuur houden. Bij een ingrediënt dat veel water bevat, zoals spinazie, druk je eerst overtollig vocht uit en voeg je pas daarna eventueel water toe.
Een variatie voor de volgende keer
Gebruik de spread als dunne laag onder komkommer op brood. Een dikke laag is niet noodzakelijk; verdeel de portie naar wat je prettig vindt eten.
Voorbereiden en bewaren
Maak de hoeveelheid die je nodig hebt. Zet een bereide restportie afgedekt in de koelkast, koel warme restjes binnen twee uur terug en eet gekoelde maaltijdrestjes binnen twee dagen op. Bewaar koude bereidingen tijdens de voorbereiding ook gekoeld. Dit algemene advies vervangt geen strengere instructie op een productetiket.
Bron: Voedingscentrum, veilig omgaan met kliekjes. Deze bron ondersteunt het bewaaradvies; het recept is een eigen redactioneel idee.
Het ingrediënt kiezen
Kijk naar eetbare hoeveelheid: een grote steel is ook bruikbaar, maar vraagt een andere voorbereiding dan losse roosjes.
Lees de volledige gids over broccoli of bekijk de productwinkel. Koop wat je nodig hebt; een dure mix is geen vereiste voor dit gerecht.