Koopgids en rekentool

Kiloprijs berekenen en verpakkingen eerlijk vergelijken

Een kleine zak met een lage prijs is niet automatisch voordeliger dan een grotere verpakking. Reken eerst terug naar dezelfde hoeveelheid en bekijk daarna bezorgkosten, ingrediënten en wat je werkelijk gaat gebruiken.

Zo bereken je de prijs per kilo

De formule is: prijs van de verpakking ÷ gewicht in gram × 1.000. Voor de prijs per 100 gram vermenigvuldig je met 100. Gebruik de inhoud die op het product staat, niet het verzendgewicht. Vergelijk alleen producten die je voor dezelfde toepassing kunt gebruiken. Een mengsel met meerdere ingrediënten is geen gelijkwaardige prijsvergelijking met een puur ingrediënt.

Vul jouw productprijs en verpakking in. Dit is een rekentool, geen actuele prijsaanbieding.

Een uitgewerkt voorbeeld

Dit is een fictief rekenvoorbeeld, geen prijs van een winkel. Zak A bevat 250 gram en kost €6: €24 per kilo. Zak B bevat 500 gram en kost €10: €20 per kilo. Zonder andere verschillen is B goedkoper per kilo. Maar als je slechts 100 gram gebruikt en de rest ongebruikt blijft, kan A alsnog de verstandigere aankoop zijn. Een laag bedrag per kilo zegt niets over hoeveel je uiteindelijk verspilt.

Neem ook bezorging mee. Als één zak van €6 met 250 gram apart €4 bezorgkosten heeft, betaal je voor die bestelling €10: €40 per kilo op basis van het totale bedrag. Bij een bestelling met meer producten verdeel je de bezorgkosten op een manier die past bij jouw vergelijking. Verdeel ze bijvoorbeeld gelijk over het aantal artikelen, maar vermeld die keuze. Reken ze niet bij elk product nogmaals volledig mee wanneer je de mandjes optelt.

Een controlelijst voor de vergelijking

OnderdeelControleerVeelgemaakte fout
GewichtNetto-inhoud en geselecteerde maatEen vanafprijs bij de kleinste verpakking vergelijken met de grootste variant
SamenstellingPuur ingrediënt, mengsel en toegevoegde stoffenTwee anders samengestelde producten alleen op naam vergelijken
VerzendingHet totaalbedrag voor jouw mandjeEen drempel voor gratis verzending bereiken met onnodige producten
GebruikHoeveel je echt nodig hebt en hoe je de rest bewaartEen grote zak kopen die je niet op tijd gebruikt
KortingenVoorwaarden, aantallen en uiteindelijke prijsEen abonnementsprijs vergelijken met een eenmalige aankoop

Wanneer is per portie vergelijken beter?

Bij recepten kun je rekenen met de hoeveelheid die je zelf gebruikt. Kost een product €20 per kilo en gebruik je 10 gram, dan kost dat ingrediënt €0,20 per bereiding. Dit is alleen een kostenschatting. De hoeveelheid die je invoert is geen gezondheidsadvies of aanbevolen dosering. Voor supplementen volg je het etiket en passend professioneel advies; een goedkoper bedrag per capsule maakt twee producten met verschillende dosering niet gelijkwaardig.

Welke winkels kun je naast elkaar leggen?

Voor losse zaden en poeders kun je beginnen bij Superfoodmarkt en De Online Drogist. Voor bijzondere ingrediënten kijk je ook naar Unlimited Health. Voor glutenvrije bakproducten helpt de koopcheck van Winkelglutenvrij. NOWvitamins heeft een andere focus: daar moet de vergelijking eerst over samenstelling en dosering gaan. We tonen geen onbevestigde actuele prijzen van deze winkels.

Veelgestelde vragen

Moet ik altijd de grootste verpakking kopen?

Nee. Neem alleen een grotere verpakking als je die nodig hebt en goed kunt gebruiken. Controleer bewaarinstructies en houdbaarheid op het product.

Kan ik de kiloprijs van twee poedermengsels vergelijken?

Je kunt het bedrag berekenen, maar daarmee zijn de mengsels nog niet gelijkwaardig. Vergelijk ook ingrediënten en de hoeveelheid die je voor jouw toepassing gebruikt.

Slaat de rekentool mijn gegevens op?

Nee. De berekening gebeurt in je browser. Je invoer wordt niet verzonden of bewaard.

Winkellinks kunnen een vergoeding opleveren. Prijzen, voorraad, acties en voorwaarden kunnen wijzigen. Controleer het uiteindelijke aanbod bij de aanbieder. De bedragen op deze pagina zijn uitsluitend herkenbaar aangegeven rekenvoorbeelden.

Poeder, ingrediënt of supplement: maak eerst een passende vergelijking · Alle goedgekeurde winkels · Disclaimer